У Володимирі відкрили нову початкову школу №7 в той час, коли по сусідству школа №5 учнями недоукомплектована

11.06.2021 | Новини

Переглядів: 164

Під час засідання сесії міської ради 4 червня депутати одноголосно підтримали проєкт рішення про створення комунального закладу «Загальноосвітня школа 1-го ступеня №7 Володимир-Волинської міської ради». Свій крок міська влада пояснює збереженням  початкової ланки освіти у ліцеї «Центр освіти».

Чим же мотивувалися депутати, створюючи ще один навчальний заклад в районі міста, де функціонує сучасна ЗОШ №5?

Під час обговорення начальник управління освіти, молоді та спорту В’ячеслав Петрук, який є автором проєкту рішення, наголосив, що новий навчальний заклад діятиме на базі орендованих приміщень ліцею «Центр освіти». На оплату енергоносіїв, харчування та заробітної плати непедагогічним працівникам з міського бюджету виділятиметься  326 тисяч гривен на рік. А ось видатки на заробітну плату педагогічного персоналу міський бюджет сподівається отримати з освітньої субвенції  в  розмірі один мільйон 192 тисячі гривень.  

При цьому майже поряд  функціонує Володимир-Волинська ЗОШ №5 імені А. Кореневського, котра розрахована на 1176 учнів. І в якій десяток років поспіль існує гостра проблема з їх наповненням. На даний час в школі  навчається в межах 700 учнів. Тобто, початкова ланка з ліцею «Центр освіти» могла безперешкодно переміститися до цього навчального закладу без додаткових фінансових навантажень на міський бюджет.

Декілька слів про саму ЗОШ №5. Для організації навчання та розвитку школярів   діють сучасні кабінети, фітнес-зала, їдальня на 180 посадочних місць та капітально відремонтованим плавальним басейном, на що витрачено 600 тисяч з міського та понад мільйон гривень з державного бюджету. Два роки тому капітально відремонтовано харчоблок за 1 мільйон 360 тисяч гривень міського бюджету. До слова, за останні пару років в модернізацію, оснащення та ремонти даного навчального закладу витрачено більше 4-х мільйонів гривень. Це говорить, що тодішня влада міста та дирекція школи намагалася не лише зберегти навчальний заклад, а й зробити його привабливим та максимально наповненим. Задля цього вивчалося питання безкоштовного довезення дітей до ЗОШ №5 міським транспортом з різних кутків Володимира-Волинського. То можливо дану ідею варто підтримати та виділити кошти для її реалізації, щоб діти міста мали змогу безкоштовно добиратися до ЗОШ №5?

То в чому ж причина відкриття нового закладу, який з 1 вересня доведеться укомплектовувати другим класом, оскільки минулого навчального року в перший клас ліцею дітей вже не брали?  І швидше всього його доведеться укомплектовувати дітьми ЗОШ №5, які потенційно могли б й надалі навчатися в цій же школі.

На це запитання у міського голови Ігоря Пальонки своє бачення. Він зазначив, що до даного кроку підштовхнули звернення колективу та батьків, діти яких навчаються у початковій школі ліцею. Тобто,  з турботою до тих, хто там працює та навчається. Другою причиною прийняття такого рішення стала  реформа освіти, яка говорить, що у класах повинно навчатися не більше 24-и  дитини. Позаяк в деяких навчальних закладах цей показник набагато вищий.

Тобто, новостворену початкову та ЗОШ № 5  влада задумала використати для розвантаження перенаповнених шкіл міста? А не закінчиться подібна «реформа» освіти  по-володимирськи оптимізацією або скороченням навчальних закладів в цілому в громаді? Міський голова запевнив, що коштів в бюджеті міста достатньо.  Будемо надіятися, що їх вистачить не лише на заробітні плати працівникам освітянських закладів, а й на оновлення матеріально- технічної бази, ремонти, харчування та опалення. І наші діти навчатимуться в гідних умовах і не будуть змушені сидіти на вимушених канікулах, бо у класах ХОЛОДНО!.  І наостанок. Два роки тому з метою розширення дошкільної мережі  рішенням  Про створення  комунального  закладу «Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) №3 «Сонечко» Володимир-Волинської міської ради   міська влада  взяла на свої плечі фінансування дитячого садочку, котрий до цього часу функціонував  на базі  Володимир-Волинського ліцею «Центр освіти» Волинської обласної ради. Тобто, це вже друга ланка ліцейної освіти,  яка переходить в комунальну власність Володимира-Волинського.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини