У Володимирі-Волинському хірурги видалили «мігруючий» камінь, що заважав пацієнтці

17.02.2021 | Новини | перегляди:

У Володимирі-Волинському хірурги виявили «мігруючий» камінь, що заважав пацієнтці. Йдеться на сторінці КП “Володимир-Волинське ТМО”.

Фахівці хірургічного відділення комунального підприємства «Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання» під час операції на кишечнику виявили та усунули проблему, яка не давала нормально жити мешканці Володимира-Волинського.

Жінка хворіла жовчнокам’яною хворобою протягом 10-ти років. Терпіла біль, і звернулася до лікарів лише після досить сильного дискомфорту. Хірурги встановили, що у жінки, яка скаржилася на сильний дискомфорт через кишкову непрохідність, у тонкий кишці був мігруючий камінь розміром 4 сантиметри, який, власне, і заважав нормальній життєдіяльності організму пацієнтки.

Після детальної підготовки хірурги провели операцію, що тривала близько півтори години. Завідувач хірургічного відділення Володимир-Волинського територіального медичного об’єднання Михайло Дудич повідомив: «Даний випадок досить рідкісний, бо такі непрохідності з міграцією каменю розміром до 4 сантиметри трапляються у медичній практиці досить рідко. У Володимирі-Волинському такий випадок трапився вдруге. Під час операції було виявлено норицю між жовчним міхуром та стінкою дванадцятипалої кишки з міграцією каменя з жовчного міхура в шлунково-кишковий тракт. Саме цей досить великий камінець викликав обтураційну кишкову непрохідність». Михайло Володимирович зазначив, що хірурги КП «Володимир-Волинського ТМО» провели розріз тонкої кишки, забрали камінь, наклали шви на тонку кишку і завершили операцію.

«Багато людей вважають, що нечасті приступи при жовчокам’яній хворобі – це норма, але це не так. При серйозних ускладненнях у вигляді непрохідності, жовтяниці, нагноєння жовчного міхура з перфорацією чи проривом стінки, пролежнями на стінку в обов’язковому порядку потрібне оперативне втручання. Але, найважливіше – такі ускладнення можна попередити завдяки вчасному зверненню до лікаря», – наголосив Михайло Дудич.

Наразі життю жінки, яку прооперували, нічого не загрожує: у неї відновлений пасаж по кишечнику і значно покращене загальне самопочуття. Вже скоро вона буде вдома.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини