У Володимирі-Волинському підприємці непродовольчих ринків вимагають дати можливість їм працювати

12.05.2020 | Новини | перегляди:

    12-го травня у Володимирі-Волинському підприємці КП “Речовий ринок” та ТЗоВ “УСВ” вийшли вимогою дозволити працювати, дотримуючись карантинних вимог. У приклад наводять ринки Хмельницька, Одеси, Мукачева, навіть Чернівців, де найбільше кількість хворих на коронавірус, а також інших містах України, які вже працюють.

  На зустріч завітали заступник міського голови Лариса КУЛІКОВА, перший заступник міського голови Ярослав МАТВІЙЧУК,  керівник управління економічного розвитку та інвестицій міськвиконкому Оксана СУБИЦЬКА, депутати міськради Максим КЛИМ’ЮК та Роман ГОРОШКЕВИЧ, голова Володимир-Волинської спілки підприємців Наталія ЛЮБІМЦЕВА.

  Ярослав Матвійчук. Відповідно до рішення державних органів була заборонена робота ринків, та під час послаблення карантинних заходів, дозволили роботу тільки аграрним ринкам. Останнє послаблення дає можливість працювати магазинам непродовольчих товарів. Що стосується ринків, вони у цих документах включені не були. Тобто де-факто рішення про заборону роботи було прийнято державними органами, органи місцевого самоврядування не мають права робити послаблення. Ми звернулися до Кабміну спільно з Асоціацією міст України  щодо надання компетенції органам самоврядування про послаблення карантинних заходів роботи усіх ринків. Сподіваюся, упродовж кількох днів вирішимо ситуацію з ринками, не врахованими у державних документах. Зі свого боку ще раз звернемось до уряду та до обласної адміністрації щодо послаблення карантинних заходів. Пропонуємо підприємцям також написати відповідні звернення.

Максим КЛИМ’ЮК. Зрозуміло, що не в компетенції міської влади приймати такі рішення,  але давайте говорити відверто, усі ці звернення нічого не дають. В інших містах якось підійшли до вирішення питання і ринки працюють. Володимир-волинські підприємці готові правильно організуватися, і хоч не на повну потужність, але почати працювати. Вважаю, повинна бути колективна відповідальність, і місцевій владі варто спільно вирішити питання з поліцією, щоб не було хаосу. Головне – дати можливість самоорганізуватися людям і не зважати.

Лариса КУЛІКОВА зауважила,  контроль за роботою ринків несе Держпродспоживслужба і відділ поліції. І якщо на когось буде складений протокол, що робити у такому випадку владі, і хто нестиме відповідальність? На що підприємець Андрій КАНДИБА додав, що протокол складається на підставі певних порушень, зокрема адмінпорушення. У межах карантину причиною складання протоколу вважається  порушення карантинних норм або умов самоізоляції. Якщо підприємці організуються і забезпечать температурний режим на вході, відповідно жодна людина не пройде на територію ринку.   

Люди ось уже два місяці не працюють. Якщо найближчим часом не дозволять приступити до роботи, їм не буде чим сплачувати податки та оренду. Вже не йдеться про фінансові збитки, які понесли, коли закупляли одяг на весняний період, а вже потрібно думати про літню колекцію. Підприємці ринку “УСВ” говорять, що їхні приміщення облаштовані під магазини, і за умови дозволу торувати, обіцяють дотримуватися карантинних вимог.

Керуючись постановою Кабміну №343 від 4 травня 2020 року, яка дозволяє роздрібну торгівлю непродовольчими товарами по Україні підприємці речового ринку написали звернення до уряду та ВОДА, а також до міського голови з вимогою дозволити працювати. Про це повідомила Наталія Любімцева.

Однак, на їхній розгляд піде 10 днів. Саме на той час припадає закінчення карантину, який за рішенням центральної влади, має бути або продовжений, або завершений. Все залежить від епідеміологічної ситуації в Україні.

А що робити тим часом підприємцям, яким потрібно годувати сім’ї та сплачувати податки? Чекати на чергове рішення уряду? Видно, що міська влада не хоче брати на себе відповідальність. А карантин і так добре вдарив по них, і по міському бюджету, наповнювачами якого вони є. Не факт, що усі приступлять до роботи, бо все більше думає про закриття діяльності. Якщо ситуація не зміниться найближчим часом, це може призвести до бунту і самовільного відкриття. Саме так, як вдалося дізнатися, вчинили підприємці інших ринків. Адже людям потрібно на щось жити.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини