У Володимирі-Волинському відкрилася виставка велетенських писанок

30.04.2021 | Новини | перегляди:

У парку Слав’янському відбулося відкриття виставки писанок, організований міською радою. Над нею працювали дванадцять майстрів: Тетяна Токарєва, Катерина Юрчук, Олександра Місько, Оксана Білик, Валентина Залуніна, Наталія Нечипорук, Діана Шимчук, Зінаїда Петровс, Тетяна Салух, Сергій Микита, Леся Мартинюк та Ірина Надюкова. Роботи над писанками тривали кілька тижнів.

Діана Шимчук обрала кольорову весняну гаму, також для того, аби освіжити тематику, оскільки більшість авторів обирає традиційний розпис, вирішила зобразити на писанці кролика. Працювала над витвором понад тиждень. Загалом розписом займається відтоді, коли вступила до педколеджу.

Художній керівник КМЦ і творча натхненниця Наталія Марчук розповідає, що їй вдалося зібрати майстрів та роздати матеріали для роботи. Перед тим, як приступити до роботи, обговорювали хто яку писанку писатиме, щоб не повторюватися.

Знані майстрині писанкарства викладачі педколеджу ім. А.Кримського Леся Мартинюк разом із Валентиною Залуніною займаються писанкарством понад 20 років. Пані Леся розповідає, цьогоріч був пророблений дуже великий масштаб роботи. Свою писанку вона малювала акрилом, потім покривала лаком декілька разів. Їхні роботи відомі не лише в Україні, а й за кордоном. Чимало їх купили у Франції, а витвори Валентини Залуніної є в Іспанії. Варто зазначити, випускники педколеджу, які навчалися у викладачів, стали відомими майстрами-писанкарями.

Леся Мартинюк говорить, вчитися майстерності по написанню традиційної писанки приїжджали кількома днями раніше журналісти ТРК “Україна”. У рамках візиту вони не лише освоювали навики писанкарства, а й знімали сюжет для майбутнього фільму. Якого, – поки залишається таємницею. Для майстрині це було величезною приємною несподіванкою.

На заході художникам та писанкарям-початківцям вручили подарунки від міської влади.

Писанки будуть знаходитися у парку Слав’янському кілька днів. Тим, кому чесатимуться руки, варто знати: відеокамери пильно стежитимуть за яйцями і за усім, що відбуватиметься біля них.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини