У Володимирі-Волинському за один день було стягнуто 35 тисяч гривень боргу перед водоканалом

28.10.2021 | Новини | перегляди:

35 тисяч гривень було стягнуто за один день з боржників, які мали кількатисячні борги перед Володимир-Волинським водоканалом. Варто зазначити, загальна сума боргу за водопостачання становить 5 мільйонів гривень. Найбільша сума боргу одного зі споживачів – 38 тисяч гривень. Є й менші: від 6-25 тисяч. Це кошти, які люди не сплачують роками. Йдеться на сайті підприємства.

Під час рейду працівників водоканалу деякі злісні боржники категорично відмовилися платити. У таких випадках було прийнято рішення – обмежити доступ до водопостачання.

Слід наголосити, в Україні офіційно зняли обмеження на відключення населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, яка передбачалася законодавством щодо умов адаптивного карантину (для непоширення коронавірусної інфекції). Це стало можливим після внесення змін до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».До прийняття таких змін, на період дії карантину та 30 днів після нього заборонялося нарахування пені і штрафів за заборгованість за житлово-комунальні послуги та припинення надання таких послуг. Згідно правок в законі така заборона буде діяти тільки в регіонах, де встановлено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки.

Тож якщо хтось думає уникнути сплати за користування послугами, він помиляється. Платити доведеться все одно, оскільки від своєчасної оплати залежить діяльність підприємства, яке на сьогодні зіштовхнулося з проблемою припинення електропостачання, що призведе до відключення міста від водопостачання. У такому випадку постраждають люди, які справно сплачують рахунки.

Щоб цього не допустити, керівництвом водоканалу було прийнято рішення прийняти відповідні заходи по ліквідації боргів. Що стосується малозабезпечених верств населення, їм варто звернутися для отримання пільг у ЦНАП.

Підприємство вкотре звертається до споживачів, які мають заборгованість, розрахуватися, щоб уникнути подальшого відключення водопостачання у приватному секторі. Що стосується багатоповерхових будинків, у квартирах, які мають борги, буде обмежено доступ до каналізації. Підприємство заключило договір з фірмою, яка надає ці послуги, тож найближчим часом вона розпочне роботи. За відновлення водопостачання та доступ до каналізаційних мереж, потрібно буде сплатити 2600 гривень, плюс весь борг.

Тож щоб до того не дійшло, варто дослухатися до рекомендацій водоканалу.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини