В Устилузі створили перший дендропарк

10.04.2021 | Новини | перегляди:

    Сьогодні, 10 квітня, у рамках всесвітньої екологічної акції «Озеленення планети», до якої долучилася Україна, зокрема прикордонне містечко Устилуг, на території колишнього садка, площею – 0,4 га вдалося висадити понад 120 дерев, заснувавши перший дендропарк.

 Депутати Устилузької міськради на чолі з міським головою Віктором Поліщуком, учнями шкільного Устилузького лісництва разом із лісівниками Володимир-Волинського лісгоспу, які є ініціаторами заходу, взяли участь у цьому екологічному проєкті.

   До роботи приступили з благословення настоятеля  парафії Великомученика і цілителя Пантелеймона протоієрея Юрія, котрий разом з усіма також долучився до корисної справи.

  Як зазначив головний лісничий ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» Микола ІВАНИЦЬКИЙ, приблизно 65 видів деревних порід закупили у Львівському лісотехнічного університеті, та понад  40 видів вирощено в Устилузькому та Павлівському лісництвах. Акція озеленення України проводиться з метою залучення громадськості для покращення екологічної ситуації. Загалом, її планувалося провести торік навесні, та через карантин довелося перенести на осінь. У цей період в Україні за добу було висаджено понад мільйон дерев.

  Серед насаджень, які можна буде бачити у новому дендропарку, хвойні й листяні породи, є й ті, що непритаманні для нашої місцевості. Це катальпа, сосна веймутова, жовта та гірська. Також є золотий дощ, різні види дубів, ялиця, каштан. Основні лісоутворюючі породи, які зростають на нашій території: сосна, вільха, береза. Плодові дерева: абрикос, персик, вишня, слива, фундук.

  – На території Устилузької громади  функціонує три шкільних лісництва: Микитичівське, Устилузьке  та Стенжарічівське. Поруч з устилузьким знаходиться школа, тож буде дуже добре, якщо діти приходитимуть у дендропарк, вчитимуться розрізняти деревні породи та насолоджуватимуться природою, – зазначив головний лісівник Микола Іваницький.

У подальшому у дендропарку планують встановити лавки та альтанки. Головне, що ніхто не понищив цю красу.  

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини