Понеділок, 21 червня 2021, 19:21

Валерій Стернійчук: політична партія “Слуга народу» дотримується об’єднавчої стратегії”

25.06.2020 | Новини | перегляди:

У Луцьку відбулася пресконференція, у ході якої народний депутат України Валерій Стернійчук, вперше – у якості голови обласної організації політичної партії «Слуга народу», відповів на запитання журналістів волинських ЗМІ щодо майбутніх місцевих виборів. Про це повідомляє міськрайонна газета «Слово правди».

Разом із народним обранцем на зустріч прибули колеги по парламенту – депутатка Євгенія Кравчук, заступниця голови партійної фракції у Верховній Раді, та нардеп Андрій Задорожний, який куруватиме виборчий процес на Волині. Нинішній Володимир-Волинський район, що незабаром стане центром району укрупненого, представляв помічник Валерія Стернійчука – Павло Горошкевич.

Такі презентації відбуваються по всій Україні, адже триває процес обрання голів обласних осередків партії, розгортання штабів, що вестимуть підготовку до виборів. Євгенія Кондратюк в контексті цього зізнається: «Добре, що ми витримали паузу, тепер є можливість зосередити парторганізіції в надійних руках – їх очолюють люди, які були з нашою політичною силою від початку і донині, які на практиці довели відданість спільній справі».

Основним месседжем «Слуг народу» на пресконференції було запевнення, що навіть у виборних перегонах вони уникатимуть маніпуляцій на темах, що додають політичні бали, але роз’єднують українців. Натомість наголошуватимуть на спільних досягненнях.

Таким об’єднавчим фактором, вважають нардепи, є інфраструктурний проект Володимира Зеленського «Велике будівництво», який реалізовується у всіх областях України, в тому числі й на Волині. Зокрема, відповідно до цієї президентської програми, попри карантин та бюджетні проблеми, тривають роботи з відновлення рекордної за часи незалежності України кількості доріг – шести тисяч кілометрів. До речі, торік було відновлено 2000 км доріг, а в позаминулому році – 2,5 тисячі.

«І у Волинській, і в моїй рідній Тернопільській області ремонтують ділянки дороги М-19 «Доманово (на м.Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м.Бухарест)», – розповідає депутатка Євгенія Кравчук. – «Я зумисне зупинялась біля працівників ремонтних бригад, розпитувала. Виявилось, усі вони місцеві, їхня робота високо оплачується. Це те, заради чого ми йшли у владу – дати людям можливість жити і працювати в Україні, не шукати заробітків за кордоном. Тому монобільшість нещодавно ухвалила ще одне рішення – виділила додатково 35 мільярдів гривень на «Велике будівництво» із розрахунку, що це посприяє створенню не менш як 64 тисяч робочих місць для наших громадян».

Іншим не менш важливим моментом подолання негативних стереотипів мешканців різних регіонів держави, кажуть партійці, є чудовий проект «Мандруй Україною», покликаний розвинути внутрішній туризм. Волинь, вони переконані, має стати однією з перших областей, яка створить високоякісний туристичний продукт, адже має безліч можливостей, подарованих природою. До слова, нардеп Андрій Задорожний якраз входить у робочу групу з порятунку озера Світязь, тож, упевнений, на рівні держави буде зроблено усе можливе заради збереження найбільшого озера України.

Відповіді на не зовсім зручні питання узяв на себе народний депутат від Волині Валерій Стернійчук. Одне з них стосувалось мітингів проти об’єднання громад у деяких районах області.

«Реформа децентралізації є надважливою і вона буде завершена. У питанні її реального впровадження лише монобільшість проявила сміливість, розуміючи, що доведеться гасити вогнища невдоволення, особливо там, де присутні чиїсь політичні інтереси. Попередня влада боялась впливу на свої рейтинги проблем, які завжди веде за собою будь-яка реформа, тому вона за 5 років так і не була завершена. Так, окремі конфліктні випадки ще пропрацьовуються, але уряд та Верховна Рада послуговується у своїх рішеннях не політичними інтересами, а економічними критеріями. Тому запевняю, вибори 25 жовтня пройдуть в усіх ОТГ України одночасно та відповідно до нового адміністративно-територіального устрою», – прокоментував народний депутат.

Не вдалось уникнути й питання про те, що, мовляв, люди за рік розчарувались у роботі. «Насправді люди дуже мудрі, тож нашим опонентам не варто маніпулювати такими заявами. Більшість розуміє, що навіть від прийняття парламентом закону має минути 3-4 місяці, щоб його впровадити через органи виконавчої влади. Крім того, депутатам доводилось боротись із «поправочним спамом», з несподіваним вірусом, що атакував весь світ. Тим не менше, ми ухвалили більше тисячі нових законів, які згодом покажуть свою ефективність. Тому вважаю оте розчарування явищем тимчасовим», – сказав Валерій Стернійчук. Його підтримала колега Євгенія Кравчук, яка зазначила, що незалежні медіа підрахували, що за рік роботи Верховної Ради, моно більшістю виконано 19% передвиборчих обіцянок, і це нормальний темп роботи з розрахунку на усю каденцію. Так, рейтинги знизились, підсумувала депутатка, тільки впали вони з першого на…перше ж місце.

Крім того, Валерій Стернійчук розповів журналістам, що на Волині партія «Слуга народу» братиме участь у виборах до рад усіх рівнів. Щоправда, кандидати до рад нових укрупнених районів мають розуміти, що йдуть не на повну каденцію, а максимум на рік-півтора. Як тільки вдасться внести відповідні зміни до Конституції, а це, за підрахунками, буде не раніше лютого 2021 року, районні ради втратять усі свої повноваження, а райдержадміністрації замінять префектури.

Також він зазначив, що за списками партії будуть балотуватись як нові обличчя, так і досвідчені управлінці та представники самоврядування, але з умовою, що за ними не тягнеться корупційний шлейф. Такий симбіоз просто необхідний для підвищення ефективності у діяльності самоврядних структур, на які, окрім більших доходів, буде передано й багато повноважень. Підбір кандидатів у депутати місцевих рад та на посади міських голів і голів ОТГ уже триває, представлення усієї команди, що йтиме на вибори під прапорами партії «Слуга народу» відбудеться наприкінці серпня або в перших числах вересня.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини