Водоканал працює у збиток: у Володимирі планують підняти тарифи на воду

17.12.2019 | Новини | перегляди:

Напередодні нового року Володимир-Волинське управління водопровідно-каналізаційного господарства вирішило  підкласти чергову “свиню” жителям міста. Хоча сама Свиня вже збирається у дорогу, уступаючи місце Пацюку, який завітає до нас у 2020 році.

На офіційному сайті опублікувало звернення до володимирчан щодо підвищення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Обгрунтовуючи свій посил, керівництво  УВКГ вдалося до цифр, мотивуючи тим, що надалі так працювати просто нестерпно. Поскільки збитки по основній діяльності станом на 1 жовтня 2019 року склали 1 мільйон 683, 7 тисяч гривень, з яких 923,1 тисяча припадає на централізоване водопостачання та 760,6 тисяч на водовідведення.

Як вказано у повідомленні, діючі тарифи не дозволяють дотримуватись вимог Галузевої угоди та інших законодавчих актів у сфері оплати праці, вчасно розраховуватись з бюджетом по податкових платежах, за спожиту електроенергію та одночасно забезпечувати місто якісними та у повному обсязі послугами з централізованого водопостачання та водовідведення. А основними причинами, які вплинули на ріст собівартості централізованого водопостачання та водовідведення є постійне зростання основних складових, зокрема прожиткового мінімуму, розміру мінімальної заробітної плати, вартості електричної енергії  зростання матеріальних витрат у зв’язку зношеністю мереж.

Для цього водоканал звернувся до міськвиконкому  із заявкою щодо перегляду тарифів, надавши нові розрахунки їх складових . 

У випадку їх погодження, а це буде одностайним рішенням  виконкому,  у 2020 році населення Володимира-Волинського сплачуватиме за централізоване водопостачання 10,75 гривень за куб. м. (без ПДВ); за централізоване водовідведення 14,95 гривень за куб. м . (без ПДВ). Усім іншим споживачам тарифи становитимуть: за централізоване водопостачання – 10,83 гривень за 1 куб. м. ( без ПДВ); за централізоване водовідведення 15,14 гривень за 1 куб м. (без ПДВ).

До слова, чергове підвищення тарифів водоканалізаційних послуг у принципі спрогнозоване. Прийшов новий керівник Сергій Луцюк – людина не нова у Володимирі, бо свого часу обіймав керівні посади як в районі, так і в місті.  

Як зазначив у нещодавньому інтерв’ю  «Аверсу» Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк: «Прийшов новий керівник. Довго до нього придивлявся. За місяць-два (час керування  новопризначеного начальника) втрати води зменшилися на 10%. Сам понаходив врізки. Прийшов до мене та каже, що є такий апарат, з яким ходиш і бачиш, де втікає вода, хто де врізався. Треба просити депутатів, щоб дали 150 тисяч. Вони окупляться».

Ось воно що?! Окрім підвищення тарифів за воду та, вибачте, біологічні відходи життєдіяльності людей, ще й на апарат треба гроші у бюджеті передбачити!

А чим замірятимуть втрати від поривів водогінних мереж? Чим замірятимуть ті куби, які по декілька годин течуть якщо не струмочками по вулицях, так б’ють фонтаном на площі Героїв! А скільки води стихійно розливається під землею?! Нещодавній прорив на вулиці Ковельській, і кілька таких по вулиці Князя Олега. Хто це усе замірятиме? І хто за це все платитиме? Звісно, що споживачі.

І насамкінець. Коли вже завели мову про окупаність, собівартість та збитковість тарифів  водопостачання та водовідведення, візьмемо для прикладу сусідній Луцьк.  На сайті Луцької міської ради    (https://www.lutskrada.gov.ua/pages/lutsk-tariffs) опубліковані   тарифи на аналогічні послуги  станом на 22.11.2019 року. Де централізоване водопостачання холодної води (з використанням внутрішньо будинкових систем вартує 7,10 за куб.м, а централізоване водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем) – 7,68. До слова, тарифи прораховані з ПДВ. А до володимирських пропозицій ще потрібно додати 20%.

Ось  так комунальна сфера Володимира-Волинського під патронатом міського голови Петра Саганюка вирішила прогниле господарство та недолуге керівництво повністю перекинути на плечі громади. Ось тільки зарплати, премії та інші матеріальні заохочення кожний кластиме до своєї кишені особисто.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини