Володимирчани обурені відкриттям супермаркету “АТБ” у час, коли урочисто зустрічали 14 ОМБР

28.12.2019 | Новини | перегляди:

   Учора Володимир-Волинський урочисто зустрічав своїх захисників. 14 окрема механізована бригада імені князя Романа Великого повернулася зі сходу та пройшлася вулицями міста до площі Героїв, де її вітали керівництво Збройних сил України, органів державної влади, місцевого самоврядування та духовенства.

  Здавалося б, знакова подія у місті. Однак, як виявилося, – інакше. Найбільш знаковою подією стало відкриття супермаркету «АТБ», на яку завітали представники влади. Чесно кажучи, це здивувало багатьох мешканців міста, й одночасно обурило. Своїми думками та враженням вони поділилися на сторінках Фейсбуку. Зокрема йдеться про те, чому міська влада дозволила провести відкриття АТБ о 10.00, саме у цій годині відбулися урочистості на площі? Невже не можна було це зробити на годину чи на дві пізніше? Адже замість того, щоб зустріти хлопців, люди ринулись до магазину.

Так, звичайно, все залежить від самих людей: віддати шану військовим, які захищають їхній спокій, чи піти на закупи. Та якби там не було, такі заходи  узгоджуються з міською владою. Хоча про що можна говорити, коли її представники були на відкритті. Десь в інших містах є таке?

  У виправдання були й пояснення: зокрема, йшлося про те, що «це 36 робочих місць з «білою» з/п, місцеві податки лишаються в бюджеті, 1500 000 грн. сплачені коштами до місцевого бюджету на розвиток інфраструктури . Безкоштовно облаштували тротуари до сусідніх житлових будинків, заасфальтували двошаровим сучасним покриттям частину вулиці П.Бобка, відремонтовано (побудовано нові) ливневі мережі які знімуть питання постійних підтоплень сусідніх будинків та дворів після дощів, побудовано сучасну каналізаційну мережу, спільно з Теплокомуненерго відремонтовано теплову мережу до житлових будинків, замінено на сучасні, попередньо ізольовані труби, побудовано новий водопровідний колодязь, відремонтовано пожежні гідранти, замінено частину мережі водопостачання до сусідніх будинків, облаштовано та впорядковано майданчик для збору сміття». Так роз’яснив депутат міської ради Сергій Радкевич «для скептиків та критиків більшість яких для міста окрім бруду в соцмережі нічого не зробили». Тут виникає запитання: а що робила влада, на чолі з тим же Теплоенерго, що за стільки часу не могла виконати цих робіт, маючи на депозитах 20 мільйонів гривень? Чекала поки прийде «АТБ» і за них зробить?

   До речі, саме ця мережа супермаркетів є фігурантом кримінальних справ. Як пише «Антикор»: “компанія належить трьом дніпропетровським бізнесменам, засновникам групи «Агротехбізнес» — Геннадію Буткевичу, Євгену Єрмакову і Віктору Карачуну. У 2014 році у зв’язку з Кримською кризою, компанія переєструвалася на території Краснодарського краю і продовжила роботу на території Республіки Крим. У Криму магазини змінили назву на «ПУД», що розшифровується як «Продукти біля дому». Коли почалися бойові дії на Донбасі, мережа втратила 152 точки, що спричинило за собою величезні збитки — в самопроголошених республіках їх націоналізували.
   У «ДНР» АТБ перетворилося на «Перший республіканський супермаркет». Керувати мережею самопроголошене керівництво призначило найманця з Абхазії Ставроса Багателію, а в «ЛНР» мережею колишніх АТБ керує донька Ігоря Плотницького».  

На сайті «Ощадбанку» йдеться про те, що «на окупованих територіях ДНР і ЛНР безперешкодно проїжджають автомобілі з торговою написом “АТБ», також АТБ маркет, магазини, які залишилися в Криму, зараз нормально розширюються і торгують за рублі. На окупованих територіях Донбасу магазинів АТБ ребрендинг, – тепер вони називаються – супермаркет “Народний”.  А колишні власники продовжують отримувати від них прибуток навпіл з террористами». Окрім того, мережу звинувачують уухилянні сплати податків.  

  Цікаво чи знала про це влада, яка впустила торгівельну марку у Володимир-Волинський, називаючи такий крок – інвестицією у розвиток міста, чомусь забуваючи про те, що справжні потужні інвестиції – це відкриття нових підприємств. Чи все криштально чисто навколо «АТБ», і вищевказана інформація є неправдивою? Видання “ВолодимирМедіа” у жодному разі не звинувачує нікого, а лише наводить цитати з інтернет-видань, на сторінках яких розміщена інформація.

  У той же час влада через свого представника висловила обурення щодо розміщення реклами комерційних та політичних банерів на вулицях міста замість того, щоб привітати на них воїнів, натякаючи на представника політичної сили, який має відношення до рекламних щитів у центрі, та одного з найбільших підприємств району, яке, до речі, не залишалось осторонь і надавало суттєву підтримку військовим частинам, розташованим на території Володимира-Волинського. До речі, як і всі інші.  Про що неодноразово зазначав і сам міський голова Петро Саганюк.

Організовуючи зустріч бригади, про яку було відомо заздалегідь, може б варто владі подбати про тимчасовий банер, скажімо, на площі міста, і встановити його, як встановили інсталяції, та не роздувати проблему з нічого. Чи у нас головне питання зустрічі бойового з’єднання полягає у розміщенні інформації на бігбордах? Разом з тим, у той же час відбувається відкриття супермаркету, який має сумнівну репутацію, та на якому присутні представники обуреної влади. Хлопці повернулися і не мають де жити. Може про це потрібно думати?  Але у влади інші цінності. На жаль…

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини