Понеділок, 29 листопада 2021, 11:08

Виступ у Лондоні Максима Ткачука: коментарі організатора, бабусі та політичного експерта

10.03.2020 | Новини | перегляди:

  Скандал із виступом юного Максима Ткачука з Турійська у Лондоні поволі втихає. Хоча у соцмережах користувачі ще продовжують коментувати ситуацію, а телеканали висвітлювати тему. Одні підтримують дитину, інші сиплять звинуваченнями у бік його рідних, вчителів та організаторів. Депутат Волинської обласної ради від ВО «Свобода» Олександр Пирожик побував у нього вдома та написав пост, зазначивши, що робить це для того, аби поставити крапку, зауваживши, що хлопчину та бабусю підло використали організатори. Здавалося, можна було б дійсно закрити тему, якби під дописом не з’явилися коментарі Сандри Лісовської, члена журі й організатора. Разом з тим бабуся хлопчика заперечила сказане депутатом.

   Видання «ВолодимирМедіа» вирішило дізнатися думку жінок і звернулося за коментарями до них, аби врешті решт розставити крапки над «і», й дати можливість кожній висловитися.  Сандра Лісовська коментуючи ситуацію,  зазначила, що міжнародний фестиваль «Зірки Альбіону», присвячений 75-річчю Дня перемоги. У ньому взяли участь 23 представника різних країн світу. У положенні заходу йдеться про те, що виконання творів має відбуватися російською та англійською мовами. Не заперечує, пісню «Смуглянка» порекомендувала саме вона, оскільки твір є відомим в усьому світі, відповідає тематиці заходу, а також його виконувало чимало заслужених артистів. Також наголошує, конкурс у Великобританії є поза політикою, проводиться ось уже багато років  Євгенією Тєрентьєвою, і щороку на нього їздять діти з України.

    Довідково:Євгенія Терентьєва родом з Санкт-Петербурга, живе і працює в Лондоні. Закінчила з відзнакою Санкт-Петербурзьку консерваторію, а також аспірантуру в лондонській Гілдхолл Школі Музики і Драми. Терентьєва – лауреат багатьох міжнародних конкурсів і фестивалів, в числі яких «Королівська Нагорода» від Британської Ради, «Велика Медаль» ім. Кафки від Європейської Унії Мистецтв. Крім активної концертної діяльності, займається розробкою програм, присвячених дитячій музичній освіті і викладає у створеній російсько-британської академії «Музика Нова».

-Минулого року хлопчик з Києва привіз перемогу. Цьогоріч її отримав Максим, другу премію – дівчинка з Одеси, котра також виконувала пісню часів Другої світової. Однак її ніхто не звинуватив у пропаганді й не облив лайном, – говорить Сандра Лісовська. – Поза тим, серед конкурсантів були представники Грузії, Молдови, Білорусі… Я є організатором та членом журі багатьох фестивалів не тільки на території нашої держави, а у Європі. У них беруть участь усі талановиті діти, серед яких сироти й діти з синдромом Дауна. І жодного разу не виникало подібних ситуацій. Мене знає багато людей. На початку війни допомагала переселенцям зі сходу, які утекли від війни. У військових госпіталях для поранених воїнів організовувала концерти, де співали ту ж «Смуглянку». Я люблю Україну, об’їздила її всю з концертами, працювала у державних танцювальних колективах. А сьогодні мене звинувачують у пропаганді руського міра. Я не займаюся жодною пропагандою, і ніколи цього не робила. Якщо сьогодні пісні, написані 75 років тому, вважають пропагандистськими,  давайте заборонимо виконувати твори Чайковського, Рахманінова. Вони створені російськими композиторами. А також Баха, бо ж ми з Німеччиною воювали. Утім чомусь ніхто не піднімає шуму, коли наші міста налагоджують партнерські зв’язки з тією країною. Конкурс відбувся у Лондоні, навіть не в Росії, і ще раз наголошую, він є поза політикою. Потрібно порадіти за дитину, що з такого престижного міжнародного заходу привезла перемогу, а в нас навпаки. У політика, який спочатку розбурхав цей скандал, а потім виправдовувався перед сім’єю хлопчика та переклав вину на мене, хочу запитати, чим він допоміг йому та іншим талановитим дітям? Максим у Лондоні отримав путівку на участь у конкурсах, які відбудуться у Білорусі та на острові Мальта. Та чи поїде він, – не знаю.

   Лариса Ткачук, бабуся Максима, говорить, що є вдячною Сандрі Лісовській і всім, хто допоміг онуку потрапити на конкурс. Жінка зізнається, для того, аби поїхати за кордон, довелося звертатися до людей за допомогою, бо таких коштів у сім’ї немає. Тепер відчуває себе винною перед ними, бо не сподівалася, що все так обернеться.

  -Ми навіть не надіялися на перемогу. Коли  Максимко отримав її, та ще й у трьох номінаціях, безмежно зраділи. Та не встигли сісти у потяг, як  полився бруд. Найбільше болить, що дитину обзивають нецензурними словами, і він все це читає. Уявіть, як йому на душі. Є багато людей, які нас підтримують і розуміють ситуацію, за що щиро вдячні їм.  

  На запитання, чи знала про репертуар, жінка говорить, такими є умови фестивалю. Однак не вважає пісню пропагандистською, оскільки її співали українські виконавці та заслужені артисти. Щодо виконання українською, як співає гурт «Made in Ukraine», вона не відповідає тематиці, бо там інші слова. І невже той факт, що він заспівав російською, на якій розмовляє половина України, є злочином? Окрім того, виступ відбувався на фоні державної символіки, це говорить про те, що Максим представляв Україну, а не руській мір, як про це пишуть. Серед його пісень – лише дві російськомовні, інші – українські, які виконує на різноманітних фестивалях і конкурсах, є й англійською та італійською, але це чомусь нікому не цікаво. Про поїздку до Білорусі наразі не думають. Вони ще від цієї не оговталися. Насамкінець додає, замість того, аби звинувачувати дітей ледь не у державній зраді, політикам варто навести порядок у країні і підтримувати юні таланти, на які вона багата. На жаль, цього не робиться, їх визнають поза її межами, але не у себе вдома.

  Своєю думкою щодо ситуації поділився політичний експерт, правозахисник Михайло Чаплига на телеканалі НАШ.  Зокрема, він зазначив, що «досі не було жодного розслідування та покарання подібних булінгів, які відбулися по відношенню до дитини цілими групами в українському суспільстві, коли не називали їх своїми іменами. Не говорили, що ці групи займаються подібними булінгами або злочинами, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу, як і не йшлося про те, що кришуються СБУ, що деякі створені під дахом МВС. Чому про це не говорять, чому й досі ці відомі групи не понесли покарання за відповідною статтею кримінального кодексу? Звичайно, згодом на цьому дехто починає робити собі політику перед місцевими виборами. Вважаю, реакція суспільства мала б бути такою, як була у цього хлопця, який зробив більше ніж Президент і вся його машина для того, аби перемогти у суспільному плані. Якщо не брати кримінальний кодекс, а чисто суспільні відносини, один маленький хлопчик переміг усю цю систему, яка складається зі ста й більше чоловік, утім числі ботів, які думали, що формують громадську думку. А вони просто маргінальна меншість, неосвічена й дрімуча. Максим переміг тим, що сказав, що поважає їхнє право на булінг. Він навіть не ображається на них, і вважає їхні дії нижчими своєї гідності, тому що хлопець дійсно хоч щось собою являє, а вони свою нічогоневартість компенсують зачіскою, гарною балаклавою, ходіння натовпом. Цей маленький хлопчик тим, що пробачив, навіть не зрозумів, що своїм ставлення до таких людей зробив більше ніж очільник держави і вся державна машина, яка мала одночасно на це зреагувати, але не зробила цього. До речі, промовчав і наш омбудсмен. Щодо цього випадку повинна бути реакція цієї політичної сили, представник якої спровокував скандал. Немає сенсу захищати одного зі своїх. Повинно бути звернення про складання ним політичного мандату, бо політична відповідальність має бути. Мовчання цієї політсили фактично означає підтримку. У нас нормальне в Україні суспільство, таке саме як і в інших країнах, зі своїми вадами та плюсами. Та ми маємо «хуторянську еліту», яка живе у цьому «хуторянстві», яким є ксенофобія, і намагається намалювати глобус України. Вони не здатні більшого осягнути чи то через брак освіти, чи то світогляду, культури та виховання. Чимало політиків роблять помилки, і нічого тут страшного нема. Але систему визначають не помилки, а реакція на них. Реакції, на жаль, на помилки, у нас не вірні”.

Нагадаємо: видання писало про виступ у Лондоні Максима Ткачука та його перемогу, а також сканадл, який виник по поверненню додому. 12-річного хлопчика з Турійська, який переміг на міжнародному конкурсі, зацькували за пісню “Смуглянка” . Свободівець Олександр Пирожик зустрівся з Максимом Ткачуком після скандалу ,

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини