Як і де у Володимирі народжується новорічна ялинка?

15.12.2017 | Інтерв'ю, Новини | перегляди:

      Ці вічнозелене дерево щороку дарує радість дорослим і дітям, воно є не тільки окрасою будь-якої оселі на час новорічних свят, а ще й має лікувальні властивості. Однак мало кому відомо, про сам процес вирощування ялинки. Мова йде не про лісові насадження, які ростуть самі по собі, а про вирощені у розсадниках. Саме вони стають атрибутами зимових свят. Про те, як відбувається народження зеленокосої красуні, скільки часу це займає, яку кількість вдається виростити протягом року і реалізувати, а також про боротьбу з незаконною вирубкою напередодні Нового року видання дізнавалось в інженера лісових культур Володимир-Волинського лісомисливського господарства  Наталії Балачук.

Все починається зі збору шишок. Їх збирають наприкінці жовтня початку листопада. У цей час насіння у них повністю дозріло і готове до подальшої обробки. Збір шишок проводиться на лісонасінневих плантаціях, постійних лісонасінневих ділянках та з найкращих дерев, – розповідає Наталія Петрівна. – Після чого їх висушують у шишкосушарках, де в результаті певного технологічного і трудомісткого процесу отримують якісне насіння. З 1 тонни зібраних шишок виходить 10 кг насіння, в 1 кг – 100 тисяч насінин, які у майбутньому стають десятками гектарів лісу. Шишкосушарки працюють при трьох державних підприємствах області, це – «Ківерцівське лісомисливське господарство», «Старовижівське лісове господарство» та «Ратнівське лісомисливське господарство». Насіння навесні висівають у грунт. Та перед тим воно проходить певний процес підготовки.

Починається він із замочування насіння у марганцевому розчині на 5-7 годин, в результаті, все сміття та неякісні насінини спливають наверх, а здорові лишаються на дні. Затим воно проходить легку обсушку і висівається у підготовлений грунт. Обов’язково має бути затінення, задля цього встановлюють спеціальні щити.  Далі все прикривають агроволокном, яке  з часом знімають, щоб не привести посіви до вилягання. Висівають у коробах і розсадниках, у подальшому догляді саджанці підливають і прополюють. До речі, грунт для посадки береться у лісовій місцевості, яка є природним середовищем ялинок. З одно-дворічних саджанців створюємо лісові культури, а їх посадка проводиться навесні та восени у підготовлений грунт під меч Колесова на відстані до трьох метрів один від одного Упродовж 4-5 років за деревами доглядаютьпрополюють. За цей період їх висота сягає близько метра. Однак виростають, як і на лісових ділянках, далеко не всі деревця, оскільки вмикається фактор природного відбору.

 За рік лісове господарство вирощує більше 35 тисяч ялинок. На 1 га висаджується 5-6 тисяч саджанців. Для того, щоб ялинка потрапила до споживача, потрібно 6-7 років. У рік підприємство реалізовує до 8 тисяч цих вічнозелених дерев.

–  З початком новорічних свят наші зелені красуні надходять до покупця. Хочу додати, чималим попитом користуються сосни, технологія вирощування яких та ж, що і ялинок. Та на відміну від них, ті довше стоять і не осипаються, – продовжує розповідати Наталія Балачук. – Особливо популярні волинські красуні у південних та східних областях, звідки найбільше приїздить оптових покупців. Неабияку роль відграє і цінова політика, адже вартість новорічних зелених атрибутів є доступною для будь-якого гаманця. Для оптовиків вона є ще нижчою. Однак, не зважаючи на це, деякі любителі незаконної вирубки лісових угідь, намагаються не тільки свою оселю прикрасити ялинками, а й нажитися на них. Група оперативного реагування, яка працює на базі лісгоспу, регулярно проводить рейди у лісових масивах по виявленню різного роду правопорушень, і доволі часто зіштовхується з подібними. Варто зазначити, за це порушники несуть адмінпокарання  у вигляді штрафу – 355 гривень за одне зрубане дерево. Та не усіх це стримує від ганебного «промислу». Тому, щоб не потрапити на їх гачок і не придбати «браконьєрської» ялинки, за яку доведеться нести відповідальність і покупцеві, слід звернути увагу на наявність спеціальної самоклеючої стрічки зі штрих-кодом, яка підтверджує легальність продукції. Перевірити його можна на сайті www.ukrforest.com, ввівши індивідуальний номер, зображений на стрічці.

Насамкінець, Наталія Балачук запрошує містян на ялинковий ярмарок, який незабаром діятиме на території підприємства, і на якому можна буде придбати ялинки і сосни на будь-який смак. Окрім того, продукція лісового господарства реалізовуватиметься на передсвяткових ярмарках, організованих місцевою владою. Тож кожен житель міста та району має можливість прикрасити оселю ялинкою, вирощеною в екологічних умовах, і легально.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини