Як працюється володимир-волинським медикам екстреної допомоги в умовах карантину

20.06.2020 | Новини | перегляди:

Завтра в Україні відзначають День медичного працівника. Ця професія є нажертовнішою та найгуманнішою з усіх. І, на жаль, низькооплачуваною у нашій країні. Та попри те, люди у білих халатах продовжують й далі працювати, рятуючи людські життя, нерідко ризикуючи власним. Особливо сьогодні, коли увесь світ зіштовхнувся з коронавірусом.

Одними з тих, хто знаходиться у зоні ризику, є працівники відділення невідкладної екстреної допомоги. Щодня, 24 години на добу, вони рятують чиїсь життя, й, на жаль, в окремих випадках фіксують смерть. Насправді, ця професія не є з легких, бо до кожного потрібно мати індивідуальний підхід, терпіння та співчуття. Інколи знаходяться люди, які не цінують цього.

– Серед викликів, що надходять до нас, чимало безрезультатних. Тобто, медики приїздять, а пацієнт говорить, що не викликав нікого. Або ж приїжджають, а там людина в алкогольному сп’янінні, яка поводить себе агресивно. Був випадок, коли один з таких “хворих” вдарив нашого працівника, – розповідає завідувач Володимир-Волинським відділенням невідкладної екстреної медичної допомоги Микола Бранчук. – Тому вони намагаються бути обережими з такими пацієнтами.

Covid-19 вніс корективи у роботу працівників екстреної допомоги. Микола Віталійович говорить, що діють згідно наказів, до яких додалися інші.

– Коли надходить виклик, диспетчер, насамперед, дізнається чи хворий мав контакти із тими, у кого виявили вірус, а також чи є температура, або ж чи знаходиться людина на самоізоляції. Якщо одна з інформацій підтверджується або ж стан його погіршується, працівники швидкої допомоги одягають усі засоби індивідуального захисту та їдуть на виклик. Варто зазначити, ми забезпечені ними повністю. В інших випадках медики працюють у рукавичках, масках та захисних окулярах. Разом із ними поруч знаходяться водії, які теж забезпечені усім необхідним. Після виклику машина дезинфікується, а захисний дяг підлягає утилізації. Серед хворих на коронавірус за весь час переважали пацієнти, які мали легку форму захворювання, лише в одному випадку людина потребувала кисневого апарату для дихання.

Від початку червня налічується тридцять викликів, пов’язаних з коронавірусом, серед них як погане самопочуття, так і підозра на коронавірус, перевезення.

– За день до відділення надходить від 20-35, а то й більше дзвінків, варто зауважити, це разом з Устилугом. Серед них переважають травми, раптові захворювання, перевезення. За ними йдуть хронічні хвороби, гіпертонічні кризи, порушення мозкового обігу, інфаркти. Поки є хворі на коронавірус, кожна підозра – потенційна небезпека для медиків

Сьогодні у відділенні разом з Устилугом працює 45 медпрацівників, серед яких є ті, хто перебуває у декретних та чергових відпустках. Тож навантаження на працівників є чималим, але вони дають раду. За словами Миколи Віталійовича, усі, хто працював з пацієнтами з підозрою та хворими на коронавірус, отримали обіцяні доплати.

Чесно кажучи, навіть ті 300% є мізером за ту роботу, яку виконують люди у білих халатах. Дуже хочеться, щоб у нашій країні звернули увагу на них і, врешті решт, оцінили достойно їхню працю.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини