Вівторок, 29 вересня 2020, 01:28

Занедбане кладовище та стихійне сімттєзвалище – проблеми села Суходоли, і не тільки

09.09.2020 | Новини, Статті | перегляди:

Жителі Зарічанської громади й надалі перебувають у підвішеному стані, оскільки до кінця не вірять в те, що без згоди їх приєднали доєднали до Володимира-Волинського. Є й такі, які ще вірять обіцянкам голови Зарічанської ОТГ Ігоря Пальонки.

«Володимир Медіа» вдалося поспілкуватися з Марією Боровець, депутаткою ОТГ кількох скликань від села Суходоли. Жінка упродовж всього часу опікується проблемами свого села, постійно подаючи запити та звернення щодо їх вирішення.

Окрім доріг, яких після злив та дощів перетворюються на суцільне болото, у Суходолах назріла проблема з кладовищем. Комунальна служба забула про цей об’єкт давно, тому прибирання, латання металевої огорожі лягає на плечі жителів села. Як зазначила Марія Павлівна, на одній із сесій на її неодноразові звернення, депутати виділили 50 тисяч гривень зі ста, які вона просила для виготовлення та встановлення огорожі. Решту суми обіцяли додати із вільних залишків, на які Марія Боровець не надто надіється.

Перед провідною неділею вона згуртувала людей та взялася за облаштування кладовища. Купила за власні гроші засіб, яким скропили найбільш зарослі ділянки цвинтаря. Вирізали та вирубали хащі. Прибрали закинуті могили. Проте проблема не зникла, оскільки нечесні на руку люди розікрали секції, про що свідчили відкриті ділянки цвинтаря. Голова Ігор Пальонка обіцяє до кінця вересня огорожу поставити. Як воно буде – покаже час.

Крім цього, дорога до кладовища вже давно не бачила ремонту. Як наголосила Марія Павлівна, на Заріччі за керівництва Пальонки, зроблено ремонт на п’яти вулицях, а в Суходолах – клаптик дороги до церкви.

Окрім цього, Марія Боровець взяла участь в громадських проектах, подавши свій про встановлення на кладовищі пам’ятного знаку на місці зруйнованого храму.  Проект виграла, виділили 10 тисяч гривень. Хоча практично його вартість становила дещо більшу суму. Решту – 1,5 тисячі гривень  за вкладання бруківки навколо знаку жінка заплатила з власної кишені.  Однак, як наголосила Марія Павлівна, справа не в грошах. Вона сподівається, що залишила після себе  для нащадків пам’ять про забуту історію села.

«От якби ще кладовище огородити», – говорить депутатка.

До складу команди «За майбутнє» на місцевих виборах Марія Боровець не потрапила. Та вона не образилася, бо переконана – треба молоді давати дорогу. Хоча дізнавшись, що Суходоли від команди «За майбутнє» у випадку перемоги на виборах до Володимир-Волинської міської ради представлятиме директор школи, дещо здивувалася. Для того аби гідно представляти інтереси селян, потрібно не лише жити в селі, а й бути в курсі їхніх проблемами.

Новину, що Ігор Пальонка балотуватиметься в мери Володимира, знає практично все село Суходоли. Знають й про те, що його “проштовхує” на це крісло нардеп Гузь.  Дехто на це дивиться з сарказмом, дехто зайняв нейтральну позицію, а дехто – негативно ставиться не лише до самого кандидата, а й до його команди, яку він згуртував навколо себе.   

Доволі категоричним виявився житель цього ж села Леонід Кухарук. Він наголосив, що у 21-му столітті людям «локшину» вішати на вуха якоюсь зупинкою із чотирьох листів бляхи за 10 тисяч гривень, яку презентував в сусідньому селі нардеп Ігор Гузь, – це  виглядає смішно і розраховане на простаків. Леонід Павлович не вірить, що до виборів буде влаштовано огорожу кладовища в Суходолах. Як і не сподівається, що в селі асфальтуватимуть дороги.

Щодо Ігоря Пальонки, суходілець сказав так, що нічого поганого, але й нічого доброго він в їх рідному селі не зробив. «Десять років його керівництва минуло, а дороги жителі змушені ремонтувати власним коштом. Самі купуємо породу та щебінь, самі його вкладаємо»

В  Суходолах зробили тільки одну, і то, за  запевненням окремих жителів села, до будинку дідуся з бабусею дружини першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука.

Ще одна проблема Суходіл –стихійне сміттєзвалище, яке знаходиться на території колишньої бригади. Люди самотужки складують там терикони з побутового сміття. Можна піддати критиці не лише владу Зарічанської ОТГ, а й самих жителів Суходіл. Вони не бажають, а комунгосп не наполягає на укладення  договорів на централізований вивіз сміття.  Ось і ростуть гори відходів, результат розпаду яких проникають у підземні води та земельні ділянки суходільців.

Дороги розбиті, кладовище не облаштоване, а гарна місцина з фруктовими деревами перетворюється на сміттєвий терикон.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини